Právě probíhá aktualizace a synchronizace databáze webu. Některé položky proto nejsou aktuálně dostupné. Děkujeme za pochopení.

Zážitkové aktivity

Z akce pořádané v Ústeckém regionu si můžete odnést i velmi nevšední až adrenalinový zážitek, který Váš program zajímavě doplní. Na výběr a vyzkoušení je velké množství aktivit pro všechny účastníky i organizátory konferencí, školení, firemních a eventových akcí.

NAŠE TIPY

Za vínem do Českého středohoří

Ochutnejte české víno ze Žernoseckých vinic v malebných rodinných sklepích nebo navštivte moderní přovoz třebívlického vinařství. Ochutnávky vín probíhají i na Hradě Litoměřice, kde je současně interaktivní expozice o víně nebo se zastavte ve Vinném pavilonu Lobkowizckého zámku v Roudnici nad Labem.
Vinařství a ochutnávka vín

" style="display:none!important

Podzemními chodbami pevnosti Terezín za svitu dobových luceren

Objevte město Terezín jako unikátní historickou vodní a funkční pevnost – proč a jak pevnost vznikla, jak se stavěla a jak se v ní žilo? Vydejte se s dobovými lucernami na prohlídku jedinečného opevnění do podzemních chodeb.
Retranchement 5 – první Muzeum Terezína zabývající se historii města a pevnosti od založení až po období První republiky/Expozice Kasárna – provede vás životem vojáka v pevnosti druhé poloviny 18. století/ Muzeum Františka Josefa – v dělostřeleckých kasárnách najdete 2000 předmětů vážících se k jeho osobě.

www.terezin.cz/index.asp

Adrenalin na zajištěných cestách Labských pískovců

Pastýřská stěna Děčín – je nejdelší via ferratou (zajištěnou cestou) v České republice na vrchol pískovcové stěny a zároveň nabízí i nejvíce způsobů, jak stěnu zdolat. Také jde o jedinou ferratu, která se nachází v centru města. Nabízí 14 stupňů obtížnosti a vyřádí se na ní amatéři i zkušení lezci.
Tip: vhodné kombinovat s raftingem na řece Labi nebo cyklovýletem po Labské stezce pro celodenní zážitkový program.
www.active-point.cz / www.hotrock.cz / www.zahranice.com

www.ferrata-decin.cz

Odhalte tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva

Chrám Chmele a Piva – zábavný a naučný komplex nabízí zážitkový prohlídkový okruh: Výjezd na Chmelový maják, který je světový unikát v podobě 3D animace ve výtahu na Chmelový maják – Pivní labyrint/bludiště z chmelových žoků – Erbovní síň a Chmelový Orloj.

www.chchp.cz

Kontrasty a příběhy industriální i panenské krajiny

Expedice industriální i panenskou krajinou severozápadních Čech – zažijete okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu.
Dobrodružnou formou se seznámíte s historií i současností nejdynamičtějšího regionu Evropy.

www.offroadsafari.cz

Nejdelší přejezd po ocelovém laně na kladce v ČR – Zipline Klíny

Jde o přejezd osoby po ocelovém laně zajištěné na kladce ze Sport areálu Klíny přes Šumenské údolí na protější kopec (1400 m), odtud zpět na původní kopec dolů k nástupišti lanovky (800 m) a lanovkou zpět nahoru. Celkem 2,2 km jízdy v krásné přírodě s dechberoucím výhledem na Krušné hory a České středohoří.Osoba posviští ve výšce až 150 m nad zemí rychlostí až 75 km/hod. Atrakce je součástí Sport areálu Klíny v Krušných horách. Zipline bude v provozu po celý rok. ZIPLINE KLÍNY je pro všechny odvážlivce téměř všech věkových kategorií. Starší děti a dospělí budou moci jet samostatně a malé děti budou moci jet v tandemu s dospělým. Jako první na světě používá kladky s elektropohonem.Jedná se o nejdelší zipline v ČR, 5. nejdelší v Evropě a 20. nejdelší na světě.

www.kliny.cz

Cykloturistika

Cyklostezka Ohře

Malebnou vyjížďku podél řeky Ohře může absolvovat každý jako protažení, výlet i trénink. Z cyklostezky se dá podniknout řada turistických výletů do okolí.

www.cykloohre.cz

Krušnohorská magistrála

Přes celé Krušné hory Vás provede 242 km dlouhé stezka vhodná pro cyklo, pěší i běžko výlety. Z cyklostezky se dá podniknout řada turistických výletů do okolí.

www.krusnehory.eu/trasy/1-cykloregion-krusne-hory

Labská stezka

Výlet na vyhlášené stezce podél řeky Labe lze absolvovat na silničním kole, trekovém i elektrokole. Z cyklostezky se dá podniknout řada turistických výletů do okolí.
Kolo, elektrokolo nebo dokonce koloběžku si můžete třeba jen zapůjčit v některé z řady půjčoven. Během cesty můžete využít i přívozy.
www.active-point.cz

labskastezka.stredohori.cz

Cyklostezka Ploučnice

Patří mezi čtyři páteřní cyklistické trasy v Ústeckém kraji a má nadregionální charakter, protože spojuje Ústecký a Liberecký kraj.

www.podralsko.info/zelena-cyklomagistrala-ploucnice/

Výlety lodí a vlakem

Zubrnická muzeální železnice

Zažijete originální projížďku historickým vlakem z Ústí nad Labem do nádherného Muzea v přírodě v romantické obci Zubrnice.

www.nmvp.cz

Labská plavební

Vyzkoušejte jedinečnou plavbu spojenou se společenskou akcí po Labi a užívejte si nádherné přírodní panorama Porta Bohemica mezi Ústí nad Labem a Litoměřicemi nebo výhledy na dominanty Českého Švýcarska z Děčína do Hřenska či Bad Schandau a Drážďan. Lodě Bohemia DC (300 míst), loď Poseidon (250 míst), loď Ústí nad Labem (150 míst) nabízejí vynikající servis.

www.labskaplavebni.cz

Loď Marie

Firemní uzavřená akce na lodi Marie atraktivním "Labským údolím" s kapacitou do 35 osob.

www.amjirousek.cz/lod-marie/

Moldavská dráha

Dráha nazývaná též Teplický Semmering je železniční trať spojující Most s Moldavou v Krušných horách (do roku 1945 pokračovala až do saského Freibergu). Jde o jednokolejnou železnici dlouhou 26,6 kilometru a kategorizovanou v současné době jako regionální dráha. Úsek Louka u Litvínova – Moldava je od roku 1998 evidován jako kulturní památka (zdroj: wikipedia.org)
moldavskadraha.cz

www.moldavska-zeleznice.cz

Švestková dráha

Vyhlídková trasa po tak zvané Švestkové dráze mezi Lovosicemi a Mostem vám nabídne neopakovatelné výhledy na Milešovské středohoří. Jízdu vlakem můžete využít i jako firemní či zážitkovou akci doplněnou o občerstvení. Cestou se nabízí několik zajímavých zastávek – Vinařství Johann W v Třebívlicích a vinařská exkurze, Expozice Ulriky von Levetzow, zastávka u přírodní památky Kamenná slunce nebo turistika na některou z hradních zřícenin lemující cestu.

www.stredohori.cz/detail/u10-svestkova-draha

Vinařství a ochutnávka vín

Chateau Lobkowicz Roudnice, s.r.o. – Roudnice nad Labem

Ve středověkých sklepích roudnického zámku vyrábí Chateau Lobkowicz Roudnice, s.r.o. své víno již přes 400 let. Do dnešních dnů přetrvává vysoký podíl ruční práce, tradiční postupy i úcta k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách. Vína získávají pravidelně ocenění na řadě vinařských soutěží. Fratava je držitel certifikace ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ Regionální produkt.

www.lobkowiczke-vinarstvi-roudnice.cz

Žernosecké vinařství – Velké Žernoseky

Vinařství nabízí prohlídku nově zrekonstruovaného areálu včetně zámečku, degustace vína v historických kamenných sklepích, firemní posezení při víně a další společenské akce pro zájemce českého vína z Velkých Žernosek.

www.zernosecke-vinarstvi.cz

Zámecké vinařství Johann W – Třebívlice

Johann W nabízí kompletní vinařské služby jako posezení ve vinotéce, ochutnávky v degustační místnosti s projekcí a dvě restaurace s tanečním sálem včetně vlastního výtečného cateringu. Součástí komplexu je amfiteátr pro pořádání koncertů, divadel a jiných vystoupení. Vinařství nabízí i ubytování.

www.johannw.com

Vinařství Pod Radobýlem

Moderní rodinné vinařství, které vyrostlo na úpatí vrcholu Radobýl u Litoměřic díky lásce a zapálení pro víno. V rámci prohlídky moderního vinařského domu se seznámíte s používanou technologií a způsobem výroby vína. Návštěvu lze rozšířit o procházku vinohradem ke kapličce a zvonici. Degustaci lze doplnit občerstvením.

www.vinarstvipodradobylem.cz

Rodinné vinařství Mikulenkovi

Rodinné vinařství nabízí vlastní víno, stylové pohoštění, tematické akce, degustace, prohlídky vinohradu a ubytování v penzionu Aurelius.

www.mikulenkovi.cz

Vinařství sv. Tomáše

Rodinné vinařství v Malých Žernosekách pěstuje hrozny na okolních svazích a zaměřuje se na burgundské odrůdy. Využívá historické objekty Pfannschmidtova statku – sklep a lisovnu. Nabízí degustace s občerstvením, prohlídku sklepů i procházku vinicí.

www.vinarstvisvtomase.cz

Vinařství a Ovoranč Němeček, Březno u Chomutova

Ochutnejte víno z odrůd Kerner a Müller Turgau nebo čerstvé ovoce z Ovoranče.

www.vinarstvinemecek.cz

Vinařství Mikulášek, Březno u Chomutova

Ochutnávka v ryze rodinném vinařství.

www.vinarstvi-mikulasek.cz

Karfíkův Dvůr Kaštice

Ochutnávka přírodních produktů jako jsou domácí mošty, ovocné pálenky, pivní destiláty či medoviny spojená s nabídkou kosmetiky nebo rehabilitační ambulance.

karfikuvdvur.webz.cz

České vinařství Chrámce

Vinice na Mostecku jsou okrasou krajiny a ve zdejších vínech můžete poznat kus poctivé práce a vinařského srdce. Všechna vína bývají pravidelně oceňována na vinařských přehlídkách.

www.ceske-vinarstvi.cz

Pivařství a pivní exkurze

Chrám chmele a piva a Sladovna Žatec

Odhalíte tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva ve zrenovovaném areálu Chrám chmele a piva a v žatecké Sladovně.

www.chchp.cz

Žatecký pivovar

Exkurze za tradičním výrobcem českého piva typu světlého ležáku od druhé poloviny devatenáctého století.

www.zateckypivovar.cz

Minipivovar Chalupník Perštejn

Slibuje návštěvu rodinného pivovaru Chalupník s ochutnávkou v malebném prostředí u historického hradu Perštejn.

www.pivochalupnik.cz

Pivovar Hotel Na Rychtě

Tradiční atmosféru staročeské pivnice s nabídkou gastro specialit a ochutnávku nefiltrovaných piv zažijete ve vyhlášeném minipivovaru Na Rychtě v Ústí nad Labem.

www.pivovarnarychte.cz

Biskupský pivovar U sv. Štěpána

Během prohlídkové trasy se seznámíte se srdcem pivovaru – měděnou varnou, kde se dozvíte vše o vaření piva a dále s procesem kvašení a zrání v cylindrokónických a kvasných tancích. Na závěr prohlídky nebude chybět degustace piv přímo z ležáckých tanků. Pivovar sídlí v bývalém Diecézním domě.

www.biskupskypivovar.cz

Minipivovar Kocour

Velmi inovativní je minipivovar Kocour ve Warnsdorfu, nabízí řadu speciálů i vlastní e-shop.

www.pivovar-kocour.cz/cz/

Minipivovar Kahan

Mostecký minipivovar se Vám představí v netradičních prostorách dnes již historické budovy prvního novodobého mosteckého kina Kosmos.

www.mosteckykahan.cz

Lounský žejdlík

Navazuje na bohatou tradici vaření lounského piva a na historii budovy Domov, ve kterém je umístěn. Spojte tradici s historií.

www.lounskyzejdlik.cz

Pivovar Děčín

Spojení tradiční české restaurace a výborného piva a pivních speciálů z minipivovaru Děčín. Nabízí se zde možnost exkurze do pivovaru, společenské akce v dobových sálech a doprovodné akce.

www.centrumpivovar.cz/prohlidka-minipivovar-a-degustace

Křinický pivovar v Krásné Lípě

Dopřejte si kvalitní pivo a atmosféru regionu Českosaské Švýcarsko. Pronajmout je možno celý pivovar nebo uspořádat zážitkovou akci s degustací.

www.krinickypivovar.cz

OSSEGG pivovar cisterciáckého opatství

Pivo Ossegg si můžete vychutnat ve městě Oseku v impozantním barokním prostoru restaurace, přímo pod varnou. Z restaurace můžete sledovat také dění v hlavní výrobní hale, která je oddělena pouze skleněnou stěnou. Od května je otevřena terasa s kapacitou 150 míst na nádvoří kláštera před pivovarem. Pivo je čepováno přímo z ležáckých tanků.

www.ossegg.cz

Labské a Českosaské pískovce

Pravčická brána, soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka

Čeká vás zcela ojedinělý, největší pískovcový most v Evropě „Pravčická brána“, která je též Národní památka a plavba na pramicích soutěskami řeky Kamenice. Krajina je doladěna okolními kopci, jimž dominuje Růžovský vrch stojící opodál skalnímu území. Bývá také nazýván jako „Děčínská Fudžijama“. Ze zpřístupněných skal nad restaurací Sokolí hnízdo (budova z roku 1881) jsou úchvatné výhledy.
www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/cile/pravcicka-brana-gabrielina-stezka

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/vylety/z-hrenska-na-pravcickou-branu-s-plavbou-v-soutesce

Lodičky do soutěsek řeky Křinice

Turistickým vlakem  po historické trati do Mikulášovic, na rozhlednu Weifberg, do Hinterhermsdorfu, saského letoviska s unikátními podstávkovými domy, do soutěsky Křinice přímo na hranici na lodičky jako ve Hřensku.

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky

Po skalních římsách

Trasa po zapomenutých dřevěných chodnících tajemným labyrintem pískovcových věží a stěn. Po skalních římsách a železných žebřících až na samý vrchol rozeklaného skalního masivu Schrammsteine.

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/zazitek/schrammsteine-nejkrasnejsi-skalni-hrebenovka

Nejkrásnější výhledy u Pravčické brány

Během jednoho dne společně navštívíme nejkrásnější a nejkrásnější vyhlídky cíle Saského Švýcarska.

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/cile/vyhlidky-u-pravcicke-brany

Tramvají do skal

Výstup plný nevšedních výhledů a zajímavých tras v podobě skalních štěrbin, úzkých schodů, stupaček a žebříků s  vynikajícími výhledy do údolí Labe. Jede se vlakem, přívozem a tramvají po trati z r. 1898.

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/zazitek/tramvaji-do-skal

Fotoworkshopy

Každý rok se v průběhu roku pořádá v Českém Švýcarsku několik fotoworkshopů na různá témata.

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky

Skalní města Tisá

Turistická trasa skalním městem u obce Tisá Vás provede labyrintem pískovcových věží a stěn až 70 m vysokých. Zažijete atmosféru lezeckého ráje v Malých a Velkých stěnách.

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/cile/tiske-steny

Na raftu po Labi a na kole po Labské stezce

Poznejte krajinu unikátního Labského kaňonu nejprve z hladiny Labe a pak ze sedla kola. Při plavbě s průvodcem se na raftu pobavíte a dozvíte se ledacos zajímavého. Zpět Vás pak dovede pohodlná cyklostezka podél vody.
www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/sport/pujcovna-sportovni-aktivity-active-point

www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/sport/za-hranice-pujcovna-lodi-vodacka-agentura

Historické prohlídky

Pevnost Terezín a Muzeum Terezína

Bastionová a nikdy nedobytá barokní pevnost patří mezi největší historické unikáty Českého středohoří. Noční prohlídky do podzemí za svitu dobových luceren nebo muzejní prohlídka života v pevnosti s kompletní maketou patří mezi nejzajímavější místa.

www.stredohori.cz/detail/muzeum-terezina-pevnostni-mesto-a-prohlidky-podzemnich-chodeb

Památník Terezín a Muzeum Ghetta

Navštívíte ojedinělé místo svého druhu v České republice, které je určeno jako památní místo obětem rasové a politické persekuce během II. světové války.

www.pamatnik-terezin.cz

Hrad Litoměřice, Máchova světnička a expozice vinařství

Užijete si prohlídku gotického hradu, prostor, kde Mácha prožil poslední roky života i zajímavou expozici polabského vinařství s ochutnávkou místních vín.

www.stredohori.cz/detail/hrad-litomerice-s-expozici-vinarstvi

Pomník Přemysla Oráče, Stadice

Navštívíte historický památník mýtického zakladatele dynastie Přemyslovců.

www.rehlovice.cz

Lobkowiczký zámek a románský hrad, Roudnice nad Labem

Historickou prohlídku lobkowiczkého zámku a románského hradu spojíte s ochutnávkou znamenitých roudnických vín.

www.lobkowicz.cz

Hora Říp

Vystoupáte na pověstnou horu Říp s historickou rotundou Sv.Jiřího.

www.vyletnarip.cz

Hrad Střekov – zřícenina Umělců

Objevíte majestátní hradby historického hradu, které se ční nad řekou Labe při příjezdu do Ústí nad Labem.

www.lobkowicz.cz/strekov

Historická Kadaň

Navštívíte historický gotický hrad a centrum města, které je památkovou rezervací, projdete se Katovou uličkou a vystoupáte na radniční věž.

www.mesto-kadan.cz

Chmelařské muzeum Žatec

Prohlédnete si největší expozicí svého druhu na světě. Na ploše 4.000 m2 se představí vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti.

www.muzeum.chmelarstvi.cz/

Chrám sv. Mikuláše Louny

Vystoupíte na ochoz věže kostela, který je jedním z vrcholných děl české pozdní gotiky a dominantou a chloubou města. Roku 1994 byl vyhlášen Národní kulturní památkou.

www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Chram-sv--Mikulase-v-Lounech.aspx

Františkánský klášter Kadaň

Je nejcennější historickou památkou v Kadani s historií sahající až do roku 1470. Jeho součástí je krásná zahrada a expozice mineralogických a archeologických zajímavostí s ukázkami těžby.

www.kultura-kadan.cz/cs/objekty/frantiskansky-klaster.html

Štola starý Martin v Krupce

Kulturní památka – štola, která otevírala jednu z nejbohatších rudních žil – žílu Lukáš.

www.krupka-mesto.cz/stola-stary-martin/d-1536/p1=1891

Štola Země zaslíbená Mědník

Exkurze do jedné z nejstarších štol, jejíž počátky sahají na sklon středověku těžby rudy- sulfidů na Mědníku (Měděnec).

stola-zeme-zaslibena-mednik-med.webnode.cz/

Štola Mikulov

Nejrozsáhlejší důlní komplex v regionu, kulturní památka a držitel ceny Český Permon 2015.

www.stolamikulov.cz

Hornický skanzen Kopisty

Unikátní technické muzeum vystavěné v prostorách bývalého hlubinného dolu Julius III, které vám ukáže historii dobývání a zpracování uhlí v centru severočeského hnědouhelné pánve.

www.ptm.cz/

Hrad Hazmburk

Pokud za královnu Českého středohoří považujeme Milešovku, králem může být jedině Hazmburk.

www.hrad-hazmburk.cz

Jirkovské městské historické sklepy

Trasa o délce 850 metrů provede návštěvníky dlouhými pískovcovými sklepy.

www.jirkov.cz

Cisterciácký klášter v Oseku

Klášter patří do Kongregace Nejčistšího srdce Panny Marie,v jejímž čele stojí cisterciácký klášter Sostrup v Dánsku.

www.klasterosek.cz

Zámek Libochovice

Jedna z nejvýznamnějších raně barokních staveb, která se nachází v malebné krajině Českého středohoří.

www.zamek-libochovice.cz

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Jedná se o velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku včetně přilehlého farního kostela Narození Panny Marie. Všechny tři stavby spojuje duch saské renesance, který zde rozvinul míšeňský rod Salhausenůch.

www.zamek-benesov.cz

Prohlídka města a zámku Děčín

Víte, kde najdete v Děčíně jelena s hořícím křížem na čele, místo pro 2000 druhů růží, nejstarší vodočet v Evropě, sochy jak na Karlově mostě nebo že Tyrš nemá daleko k Járovi Cimrmanovi?
Během prohlídky historického Děčína s průvodcem nahlédnete do života současného města.

www.active-point.cz/zazitky-prohlidka.html

Zámek Ploskovice

Nasajete krásu státního zámku Ploskovice, který je často cílem svateb významných osobností i celebrit.

www.zamek-ploskovice.cz

Zámek Jezeří

Jeden z nejzajímavějších objektů České republiky - kdysi honosné kulturní a společenské sídlo rodu Lobkowiczů.

www.zamek-jezeri.cz

Hrad Rýzmburk Osek

Hrad Osek (Rýzmburk, Riesenburg, Rysenburch) patří k nejzajímavějším a nejméně přestavovaným středověkým objektům.

www.hradosek.cz/

Zámek Valdštejnů Litvínov

Patří k nejstarším památkám města Litvínova a slouží k výstavním, komerčním a reprezentativním účelm.

www.mulitvinov.cz/zamek-valdstejnu/d-420329

Mederův dům – Žatec

Původně středověký dům č. p. 102 najdete na Náměstí 5. května v historickém centru města Žatce. Dům je zapsán v seznamu nemovitých kulturních památek. Po rozsáhlé a citlivé rekonstrukci je v celé své původní kráse otevřen veřejnosti. Čeká vás prohlídka interiéru měšťanského domu, středověké podzemí s interaktivní expozicí, bylinkářská dílna i archeologické „pískoviště“.

https://www.mederhaus.cz/

Řemesla a tradice

Muzeum v přírodě Zubrnice

Jediné muzeum v přírodě na severu Čech přibližuje bydlení, kulturu a sepětí původních obyvatel s krajinou v bývalých Sudetech i jejich poválečnou proměnu. Projdete si starodávnou vesničku, domy i vnitřní obytné prostory, které jsou nádherně rekonstruované tak, jak tomu bylo dříve.

www.nmvp.cz/zubrnice

Archeologický skanzen Březno u Loun

Ojedinělý soubor rekonstruovaných pravěkých a raně středověkých obydlí a technologických zařízení, vzniklý jako výsledek dlouholetého odborného archeologického experimentu.

www.pruvodce.com/brezno/

Muzeum Venkova Peruc

Muzeum je umístěno v rekonstruované sýpce z 18. st. a ukazuje dalším generacím, jak se žilo dříve na českém venkově, a jaké předměty, nářadí, stroje se používaly.

www.peruc.cz

Skanzen Stará Ves

Skanzen představující typické prvky podkrušnohorské vesnice najdete uprostřed přírodní rezervace chomutovského zooparku.

www.zoopark.cz/zazitkove-bydleni/

Světoznámé hračkářství v Nové Vsi v Horách

Novoveské hračkářství si drží tradici dlouhých 124 let a zaměřuje se na dřevěné hračky. Má patent na řadu dnes již veřejně známých hraček.

www.novavesvhorach.cz/obec-projekty/muzeum

Golfová hřiště

Golf Resort Ústí nad Labem (hřiště Terasy)

18-ti jamkové hřiště s příjemnou restaurací a výhledy do okolí je zasazeno na samý okraj Ústí nad Labem.

www.czgolf.cz/golf-resort-usti-nad-labem

Golf Areál Janov

9-ti jamkové hřiště, přírodní hřiště s mimořádnou scenérií pískovcových skal oblasti Českého Švýcarska.

www.golfjanov.cz/

Golf Club Teplice

9 jamek, Krušné hory - Cínovec, nejvýše položené hřiště v České republice.

www.golf-teplice.cz/

Golf Club Libouchec

9-ti jamkové veřejné hřiště, využití není podmíněno Zelenou kartou ani žádnou jinou golfovou dovedností. Hřiště je citlivě umístěno do chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. 

www.gclibouchec.cz/

Golf Bítozeves

9-ti jamkové moderní hřiště u Loun situováno do malebného údolí říčky Chomutovky.

www.golfbitozeves.cz/

Golf Krásný Dvůr

6-ti jamkové zámecké hřiště v zahradách zámku Krásný Dvůr

www.golfkd.cz/

Golf Club Most

9-ti jamkové hřiště se nachází v příjemném a klidném prostředí zrekultivované krajiny, která svým mírně zvlněným terénem připomíná typickou atmosféru skotského linksu.

www.golfmost.cz/

Golf Resort Barbora

18-ti jamkové atraktivní hřiště a tréninkový areál s velmi pestrou skladbou jamek, zvlněným terénem a různorodou flórou.

www.golfbarbora.cz

Golf Kotlina Terezín

9-ti jamkové hřiště s překvapivou dostupností a dostatečně dlouhými jamkami.

www.golfkotlina.cz

Adrenalinové sporty

Zipline Klíny - nejdelší zipline v ČR, 5. nejdelší v Evropě a 20. nejdelší na světě

Jde o přejezd osoby po ocelovém laně zajištěné na kladce ze Sport areálu Klíny přes Šumenské údolí na protější kopec (1400 m), odtud zpět na původní kopec dolů k nástupišti lanovky (800 m) a lanovkou zpět nahoru. Celkem 2,2 km jízdy v krásné přírodě s dechberoucím výhledem na Krušné hory a České středohoří. Osoba posviští ve výšce až 150 m nad zemí rychlostí až 75 km/hod. Atrakce je součástí Sport areálu Klíny v Krušných horách. Zipline bude v provozu po celý rok. ZIPLINE KLÍNY je pro všechny odvážlivce téměř všech věkových kategorií. Starší děti a dospělí budou moci jet samostatně a malé děti budou moci jet v tandemu s dospělým. Jako první na světě používá kladky s elektropohonem.

www.kliny.cz

Offroadsafari.cz

Industriální a okouzlující jízdy uhelným Mosteckem, vulkanickou přírodou Českého středohoří za granáty i vínem nebo tajemnými Doupovskými horami. Poutavé a dobrodružné jízdy terénními vozy neobjevenou přírodou Ústeckého kraje.
Jízdy jsou vhodné jako zážitkový program v rámci akcí nebo jako samostatné teambuildingové akce. Program je možný sestavit na míru od 3 do 8 hodin včetně občerstvení.

www.offroadsafari.cz

Autodrom a polygon Most

Na vlastní kůži si můžete natrénovat smyk i rychlé zatáčky ve vyhlášeném mosteckém motoristickém centru pro veřejnost i soukromé osoby.

www.autodrom-most.cz

Hipodrom Most

Máte rádi koně a projížďky na koních? Dostihový a jezdecký areál nabízí řadu služeb pro veřejnost i soukromé osoby.

www.hipodrom.cz

České Švýcarsko

Zážitky a výlety s průvodcem, individuální programy a kurzy pro širokou veřejnost v oblasti Českého Švýcarska – golf, jízda na kolech a elektrokolech, nordic walking a running, jóga. V zimních měsících výlety na sněžnicích.
www.cottage.cz

www.active-point.cz

Rafting a kanoing

Po řece Labi se můžete vydat z Ústí nad Labem až do Pirny na nafukovacím člunu a kombinovat jednotlivé úseky s cykloturistikou po Labské stezce.
www.active-point.cz/zazitky-rafty.html

www.zahranice.com

Sport areál Klíny

Zveme vás do našeho Sport areálu na Klíny do Krušných hor. Úžasným zážitkem je Zipline přes šumenské údolí. Cyklisté si přijdou na své v bikeparku, na nových enduro trailech nebo okolních cyklotrasách, k dispozici je půjčovna terénních kol a koloběžek, bobová dráha, lanový park, dětská hřiště, venkovní lezecká stěna, nebo multifunkční hřiště pro skupinové aktivity.

www.kliny.cz/leto

Sjezdy na koloběžkách z Děčínského Sněžníku

Odvezeme Vás na nejvyšší českou stolovou horou Děčínský Sněžník (723 m n.m.). Užijete si ohromující 360stupňové výhledy na tajemnou zvlněnou krajinu Českosaského Švýcarska, České Středohoří a Krušné hory.

www.active-point.cz/kolobezky.html

Kiting

Zkusíte si letět po krušnohorských pláních s větrem o závod na lyžích i jen tak, v létě i v zimě s malým padáčkem, který ovládáte rukou. Dopřejte si zážitek z nového a populárního sportu na Božím Daru nebo v Abrtamech.

www.kites.cz/lokality

Kurzy přežití v přírodě a záchrany

Otestujte se a posilte svou odolnost i v těch nejkritičtějších situacích. Kurzy přežití v zimě, dešti nebo bahně, jsou jen začátkem a přípravou na nejnáročnější SURVIVAL - Expert přežití.

www.hotrock.cz/9-kurzy-preziti-a-zachrany

Paintbal a Military aréna Vilémov

Vyzkoušíte si bojové pozice, útok i porážku v přírodním paintbalovém centru. Aréna zajistí kompletní servis od zajištění samotné hry přes doprovodný program, dopravu, cattering, večerní program i ubytování.

www.hranavalku.cz

Sportcentrum Račice a. s.

Veslařské centrum světového formátu a sportovní areál u Roudnice nad Labem nabízí širokou škálu sportovních aktivit pro soukromé i veřejné akce.

www.racice.info

Paragliding – Raná

Zažijete nevšední zážitky při paraglidingu ve sportovním areálu Raná u Loun, kde si vyzkoušíte i další létací aktivity.

www.rana-paragliding.cz

Uhelné safari

Zažijte nevšední zážitek, protože navštívíte unikátní technická díla v těžebních lokalitách a podniknete exkurzi do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace.

www.uhelnesafari.cz

Březenský drak

Budete mít možnost zblízka si prohlédnout velkorýpadlo KU 800, které pracovalo na Dolech Nástup Tušimic více jak 30 let - tzv. Březenského draka. Jde o jedinečnou a vyhledávanou atrakci, kterou jezdí navštěvovat lidé ze všech koutů České republiky. Důlní obr je vysoký jako chomutovská městská věž a váží jako 17 plně naložených letadel.

www.sd-infocentrum.cz

Bungee Jumping Chomutov

Skok z mostu z výšky 62 metrů nad údolím řeky Hačka, je v současné době nejvyšším mostem v České republice, kde se provozuje Bungee Jumping a Kieneova Houpačka.

www.bungyjump.cz

Jumpark Matylda – Most

Skokanský můstek na jezeře Matylda neslouží jen k letnímu tréninku akrobatických lyžařů a snowboardistů, ale můstek je též přístupný veřejnosti.

www.jumparkmatylda.cz

SkyWalkers – Tandemový seskok

Pro milovníky adrenalinových zážitku představuje tandemový seskok jedinečnou možnost, jak splnit svoje touhy – spojit adrenalin s výskokem z letadla ve výšce 4000 m nebo 6000 m nad nad zemí.

www.muj-seskok.cz

Fotbalgolf

Je to technická, soutěživá a především návyková hra, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu určená pro všechny věkové kategorie.

www.fotbalgolfmost.cz

Únikové hry – Treasure hunt

Zažijte vzrušující teambuildingovou hru, při které se týmy pohybují pomocí mobilních zařízení vybavených GPS, snaží se přejít přes záludné nástrahy a nakonec najít ukrytý poklad. Lokality – hrad Střekov – skalní město Tisá – Máchovo jezero – Karlovy Vary – Špindlerův mlýn – Praha.

treasure-hunt.cz

Lázeňství

Lázně Teplice a Thermalium – Teplice v Čechách

Nejstarší lázně ve střední Evropě s historií sahající do 12.století s jedinečnou termální vodou hydrogenuhličitanu-síranu-sodného typu s bohatým obsahem minerálů a příměsí radonu. Lázně se specializují na léčbu pohybového aparátu, ale provozují i celou řadu wellness a balneo procedur. Nacházejí se v samotném centru kulturního města Teplice.
THERMALIUM je komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách. Bazény jsou naplněny z termálního pramene Pravřídlo. Jedná se o přírodní léčivý zdroj, který 18000 let nabíral minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu pod městem. Složení pramene předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici.

www.lazneteplice.cz

Lázně Mšené

Historický areál rodinných Mšených lázní se nachází v malebném údolí Mšenského potoka, pouhých 45 km od Prahy. Lázně jsou navštěvovány náročnými klienty, vyhledávajícími vedle léčby pohybového aparátu především pohodu, odpočinek a klid v nově opraveném Balneo provozu.

www.msene.cz

Lázně Dubí – Dubí u Teplice

Historie Tereziných lázní sahá až do roku 1870. Po celou dobu slouží jako vodoléčebný ústav, kompletně bezbariérový. Lázně vlastní 3 hektarový lesopark, opalovárnu, tenisový kurt, minigolfové hřiště a venkovní vyhřívaný bazén.

www.laznedubi.cz

Lázně Evženie - Klášterec nad Ohří

Lázně Evženie leží v centru mezi přírodními dominantami - zámeckým parkem, lázeňským parkem a hradní zříceninou Šumná. Lázně nabízí rozsáhlý balneo program, elektroléčby, masérny, wellnessové programy. Součástí areálu je kolonáda, tesnisové kurty či stáčírna minerálních vod.

www.lazneevzenie.cz

Lezení

Ferraty

V Ústeckém kraji se nabízí řada možností na lezecké akce typu via ferrata na pískovcových skalách a zajištěných cestách v Českosaském Švýcarsku a Lužických horách nebo přímo v Děčíně na Pastýřské stěně.
www.active-point.cz/zazitky-ferrata.html

www.hotrock.cz/203-kurzy-via-ferrat

Lezecké centrum Jirkov

Nabízí nové prostory rozsáhlé horolezecké stěny jak pro lezení, tak pro semináře či přednášky.

www.lezecka-arena.cz/

Hudy stěna Vaňov v Ústí nad Labem

Nabízí 1750 metrů vertikální hřiště, kde je možné užít si organizované lezení, kurz, přednášku, ale i soukromou či firemní akci a oslavu.

www.hudysteny.cz/usti/o-nas

Lezecká stěna Klíny

Sportovní areál Klíny nabízí široké množství sportovních indoorových a outdoorových aktivit, jako i lezeckou stěnu.

www.kliny.cz/leto/letni-aktivity/multifunkcni-sportovni-hala